header-text

„Žmogus gimęs gyventi ne vienas ir ne vien sau“

 

Plinkšių globos namaiyra įsikūrę gražioje Mažeikių rajono kaimo vietovėje, netoli ežero ir parko, kuriame likęs senasis grafo Konstantino Pliaterio dvaras. Šiuose namuose gyvena senyvo amžiaus ir neįgalūs asmenys. Vieningai ir atsakingai dirbanti globos namų bendruomenė stengiasi teikti kokybiškas socialines paslaugas ir aktyviai integruoti globotinius į visuomenę. Kaip ir kiekvienas amžiaus tarpsnis, žmogui svarbus ir gyvenimo saulėlydis. Suprantame, kad senatvė  tai ypatinga žmogaus gyvenimo atkarpa, kai silpsta sveikata, mažėja fizinis aktyvumas, stinga aktyvios veiklos, tačiau kyla didesnis poreikis bendrauti. Šiuo laikotarpiu svarbu jaustis reikalingiems, oriems ir gebėti priimti siūlomą pagalbą. 

 

Apsigyvenę globos namuose, nusprendėme, jog metas keisti požiūrį į stacionarios įstaigos gyventojus ir nusprendėme pradėti bendrauti su Plinkšių kaimo žmonėmis. Pakvietėme kaimo bendruomenės pirmininkę, seniūnaitį, pasidalijome savo pamąstymais apie kaimo žmonių gyvenimo kokybės gerinimo galimybes, pateikėme savo pasiūlymų ir nutarėme draugauti. Taip globos namų durys tapo atviros visiems kaimo bendruomenės nariams. Kadangi kaime nėra bažnyčios, pakvietėme plinkšiškius į globos namų koplyčioje vykstančias mišias. Jie taip pat kviečiami į rengiamus koncertus, apsilankyti Kalėdų Senelio rezidencijoje, pasidžiaugti nuolat keičiamomis fotografijos parodomis. Bendruomenė pakvietė mus naudotis jų naujai įrengtais lauko treniruokliais, sumontavo gatvėse suolelių, kad gyventojai turėtų kur pavargę prisėsti, padėjo tvarkant įstaigos aplinką. Taip užsimezgė graži mūsų draugystė. Pradėjome kartu puošti kalėdinę eglę, kabinti parke inkilėlius, prižiūrėti K. Platerio kapą, organizuoti renginius, kuriuose kartu su globos namų gyventojais kviečiami dalyvauti ir kaimo bendruomenės nariai. Tradicine švente tapo Žolinės bei mandalos kūrimas ir advento vainiko pynimas, Vasario 16-osios minėjimas, Juozapinių mugė, Padėkos diena, socialinės akcijos ir dar daugelis kitų veiklų ir švenčių. 

 

Taip ugdydami bendras tradicijas tapome vieni kitiems reikalingi. Bendrystė neįkainojama dovana, kurią galime vienas kitam įteikti. Ji mažina atskirtį, motyvuoja naujai veiklai. Tikimės, kad ir toliau, puoselėdami žmogiškąsias vertybes, pakeitę požiūrį į bendruomenę, į įstaigoje gyvenančius asmenis, į bičiulystę, būsime vieni kitiems reikalingi.

 

 


Savivaldybės, kuriose veikia iniciatyva:
Mažeikiai

Kontaktai norintiems prisijungti prie iniciatyvos:

www.plinksiugloba.lt