header-text

Socialinės atskirties mažinimas Kėdainių mieste apjungiant, įtraukiant ir įgalinant keistis socialinėje atskirtyje esančius asmenis

Atjauta, supratimas, gerumas karantino akivaizdoje: atsiliepusios į kėdainietės Vilijos iniciatyvą siūti ir dalinti medžiagines veido kaukes, turėjome pirmąjį rezultatą – per 100 marlinių veido kaukių. Per kelias siuvimo dienas buvo visko: skeptiško aplinkinių požiūrio (ar nebus darbas dėl darbo, juk medžiaginės nieko neapsaugo), daug aiškinimosi kiek sluoksnių marlės turėtų būti, kad išgautume nors minimalų rezultatą, žaliavų pristatymo strigimo dėl perpildytų paštomatų, klausimų, kam naudingai ir centralizuotai pasiūtas veido kaukes perduoti. Siuvome toliau, manydamos, kad šalia visada yra tie, kuriems reikalinga pagalba.

Jūratė Griciuvienė ir Vilija Bagušienė neatlygintinai pasiuvo beveik 300 apsauginių veido kaukių, kurios perduotos Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui, Kėdainių bendruomenės socialinio centro laikino apgyvendinimo namų gyventojams bei Kėdainių rajono Kalnaberžės kaimo gyventojams.

Kalnaberžietė Oksana pasirūpino ne tik savo šeimos narių, bet ir kaimynų saugumu (parūpino ir pristatė į Kalnaberžės kaimą Moterų krizių centro savanorių siūtas apsaugines veido kaukes).

Agnė Steponavičienė, norėdama pakelti nuotaiką karantine Pagalbos šeimai centro laikinojo apgyvendinimo namuose leidžiančioms moterims ir jų vaikams atgabeno lauktuvių – saldėsių, higienos ir dezinfekcinių priemonių.

Jūratė Jodeikienė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vardu parūpino priemones apsauginių veido kaukių siuvimui. 

Kėdainių rajono moterų krizių centro Daiktų bankas, kuris yra tarpinė stotelė tarp norinčiųjų pasidalinti ir stokojančių šeimų, persikėlė į patogesnes patalpas ir atnaujino didelių gabaritų daiktų priėmimą bei dalijimą.

Savanoriaudami prisidedame kaip tik galime: kviečiame prie mūsų iniciatyvos prisijungti ir kitus Kėdainių mieste praktikuojančius psichologus, galinčius ir norinčius savanoriškai konsultuoti telefonu Kėdainių rajono gyventojus ir taip padėti žmonėms suvaldyti kylantį nerimą, depresines būsenas bei krizines situacijas šeimose šiuo sudėtingu mums visiems laikotarpiu.

 

 


Savivaldybės, kuriose veikia iniciatyva:
Kėdainių rajono savivaldybė

Kontaktai norintiems prisijungti prie iniciatyvos:

Norinčius prisijungti specialistus kviečiame registruotis tel. Nr. +370 633 30805 arba el. p. mkcentras@gmail.com. Nuotoliniu būdu aptarsime jūsų galimybes ir konsultavimo valandas. Iš anksto dėkojame už įsitraukimą ir pagalbą.