header-text

Paramos akcijos nepasiturintiems, dėmesys regiono verslui, vasaros užimtumas vaikams – ir tai tik pradžia!

Geri darbai šiandien neturi būti daromi tyliai. COVID-19 laikotarpis ir su juo susiję iššūkiai buvo geriausias laikas trims aktyvioms Rokiškio moterims įkurti asociaciją „Išdrįsk keisti", kuri dabar vienija ir kviečia prisijungti prie veiklų aktyvius žmones. Viskas prasidėjo nuo maisto paramos akcijos ir tęsiasi iki šiol. Vienas lauke – ne karys, todėl ir šita maisto paramos akcija nepasiturintiems – bendras visų organizavusių, rėmusių, padėjusių ir vykdžiusių projektas, kuris iš tikrųjų prisidėjo prie pokyčio žmonių veiduose, širdyse ir, žinoma, šaldytuvuose bei ant šventinio Velykų stalo. 

Pradėdamos vykdyti paramos sunkiau besiverčiantiems žmonėms akciją, tiesą sakant, prieš paleisdamos pranešimą, visos jaudinomės. O viskas prasidėjo nuo vieno skambučio – klausyk, gal padarom? Atsakymas garsiakalbyje – ir aš apie tai galvoju, susiskambinkim po poros valandų. Ir visos supratom, ką turime daryti. Kadangi jau ne vienerius metus bendraujam ir dažniausiai esam pilnos idėjų, antrosios pusės yra įpratę, nori to ar nelabai, įsitraukti į veiklas. Nes papildomos rankos ir jų pagalba, kuri dažniausiai vadinasi logistika, visuomet pravers. Taip tapome jau šešiese. 

Vėliau prisijungė ir daugiau žmonių. Kitą dieną visi jau turėjome nuotraukas maketui ir penktadienio vakare galėjome startuoti. Net neabejojome, kad tokia parama – reikalinga. Dabar žinome, kad tikrai taip. Prisipažinsim, nesitikėjome, kad prie akcijos prisidės tiek daug Rokiškio maisto pramonės įmonių, ūkininkų bei kitų žmonių, kurie siūlė pagalbą.

Pasiruošimas vyko kone visą savaitę – reikėjo išsiaiškinti poreikį, surasti įmones, kurios galėtų ir norėtų prisidėti, viską suplanuoti – nuo prekių paėmimo, pakavimo iki gabenimo. O tai irgi nelengva misija – navigacija ne visuomet Lietuvos kaimuose gelbėja. Teko ir per pievas pavažiuoti, ir pasitelkti vietinius gyventojus, kurie galėtų padėti lengviau surasti atokiau gyvenančius žmones.  

Tačiau svarbiausia – buvome tikras velykinis siurprizas! Ir iš tiesų, gerus darbus daryti gera. Gera stebinti ir išgirsti klausimą „Jūs čia rimtai? Nejuokaujat?“. Žmonės nuoširdžiai stebėjosi ir tik paskui sulaukėme skambučių su padėkomis, laiškų, žinučių. Tačiau labiausiai džiugina, kad gyvename tokioje vietovėje, kur veikia socialiai atsakingos įmonės ir neabejingi gyventojai, ūkininkai. Norisi visiems priminti, kad iniciatyvas galime daryti kiekvienas ir ne tokias dideles, o labai nesunkiai įgyvendinamas ir ne tik prieš šventes ar karantino laikotarpiu. Nes šalia mūsų yra tikrai nemažai labai sunkiai gyvenančių žmonių, senelių, neįgalių žmonių. Mums tereikia sugalvoti sau užduotį ir ją įgyvendinti. Ši akcija privertė suprasti, ką iš tiesų turime ir kartais pamirštame įvertinti. Nes tai atrodo kaip savaime suprantamas dalykas, natūralu, kaip atsikėlus ryte išsivalyti dantis. Tačiau niekuomet negali žinoti, kokį pokštą iškrės gyvenimas, ir kurioje pusėje gali atsidurti. Tad, jeigu gali – padėk. Nes tų žmonių dėkingumo pilnos akys dar išliks ilgai atmintyje. Ir visai nebus gaila skirto laiko, kai namo grįžti jau sutemus, bet nepaprastai laimingas ir širdis džiaugiasi. Mums užtenka žodžių „mes būtinai už jus pasimelsime“. Tebūnie tai bus malda už visus, kurie daro gerus darbus. 

Akciją rėmė, palaikė UAB „Lašų duona“, Laimutės Sadauskienės individuali įmonė, UAB „Darola“, UAB „Rokiškio mėsinė“, AB „Rokiškio sūris“, UAB „Bajorų žuvis“, UAB „Vilroka“, ŽŪB „Audrupio paukštynas“, parduotuvė „Mėsos meistrai“, Nerijaus Liolio ledų gamybos įmonė, MB „Renmoto“. Produkcija prisidėjo ūkininkai Zoja Šukienė, Paulius Martinonis, Eimutis Savickas, Jurgita Kružintaitienė, Vidmantas ir Verutė Žinkos, Eligijus Kurklietis, Elena Baronienė, Romanas Pupelis. Finansinę paramą skyrė ūkininkai Almantas Šedys, Dainius Tijūšas, Tomas Davainis, Birutė Dapkienė, Vidmantas Meilus, taip pat asociacija „Rokiškio mamų klubas“ , Edita Brūverė, Seimo narys Jonas Jarutis. Surinkta suma – 1200 eurų. 

Džiaugiamės, kad Rokiškio rajono savivaldybė, Sveikatos ir socialinės paramos skyrius palaikė idėją ir bendradarbiavo ją įgyvendinant. Suformuoti rinkiniai iš įvairių maisto produktų pasiekė apie 200 rajono žmonių durų, už kurių gyvena šeimos. Planavome aplankyti tik apie 100 namų ūkių, tačiau gavus tiek daug paramos rinkinių, skaičių padidinome. Aplankėme visas 10 rajono seniūnijų, nuvažiavome daugiau nei 900 km ir išdalinome apie 3 tonas maisto produktų.  

Tačiau tuo viskas nesibaigė. Kadangi COVID-19 pandemijos pasekmes itin skaudžiai pajuto verslo įmonės, gavome signalų, kad nepakanka informacijos, yra susiduriama su kliūtimis negalint pasinaudoti valstybės teikiama parama, skirta nukentėjusiems nuo COVID-19. Per itin trumpą laiką pavyko suorganizuoti praktinį verslo forumą „Valstybės parama. Kaip ja pasinaudoti?". Jame buvo kalbama apie tai, kokių priemonių galima imtis ir kokios paramos formos yra galimos norint sušvelninti COVID-19 viruso padarinius. Jame pranešimus skaitė ir dalyvavo Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė, Žemės ūkio ministerijos Strateginių pokyčių valdymo grupės Virginija Žoštautienė, Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius, INVEGA Marketingo vadovė Asta Slapšienė bei Užimtumo tarnybos Panevėžio KAD direktorė Audronė Biguzienė. Forume dalyvavo ne tik rajono verslininkai, juos jungiančios asociacijos „Rokiškio Verslo klubas" prezidentas Irmantas Tarvydis, Panevėžio prekybos pramonės ir amatų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius bei PPPA prezidentas Sigitas Gailiūnas bei Panevėžio verslo atstovai. Norėta, kad atvykę konsultantai bei pranešėjai galėtų atsakyti į iškilusius klausimus bei apsikeisti kontaktais, jeigu jų iškiltų ateityje. 

Dar viena iniciatyva, prie kurios aktyviai prisijungė asociacija „Išdrįsk keisti" – dvi savaites vykusios stovyklos vaikams, kurioje dalyvavo ir stovyklą organizavo asociacijos narės. Vaikams buvo siūlomos pačios įvairiausios veiklos, nuo programavimo iki muzikinių užsiėmimų, edukacijų ir smagių žaidimų. Stovyklos vieta – pirmasis Lietuvoje įkurtas STEAM centras. Šiuo metu vyksta paruošiamieji darbai tarp asociacijos „Išdrįsk keisti" ir IBWN („International Business Women Network“) organizacijos, jungiančios verslias moteris, kurios tikslas būtų ne vien pragmatiškas, bet ir nukreiptas plačiau, kuriant papildomas vertes visuomenei, kuriant tamprius ryšius su užsienio organizacijomis, drąsinant moteris imtis verslo, auginti ir plėsti verslus visame pasaulyje, keistis kompetencijomis. Planuojama, kad renginys moterims, norinčioms stiprėti, keistis žiniomis ir įgyti daugiau kompetencijų ir ryšių, vyktų Rokiškyje rugsėjo mėnesį.  

Tai tik dalis mūsų iniciatyvų, kurios buvo ir bus įgyvendintos, todėl tikime, kad subūrus gerą komandą galima nuveikti daug tiek didelių, tiek mažesnių darbų ir įgyvendinti iniciatyvų. Siekiame augti ir tobulėti.

https://www.facebook.com/gntvhd/videos/230029371569932/UzpfSTEwMDAwNjEwNzIwNTEwNzozMDYwNjExMjk0OTk0MTQ6NzU6MTU3Nzg2NTYwMDoxNjA5NDg3OTk5OjMyNzg5MDczNjY0ODE3MjM3/?id=100006107205107


Savivaldybės, kuriose veikia iniciatyva:
Rokiškio rajono savivaldybė

Kontaktai norintiems prisijungti prie iniciatyvos:

Justina Daščioraitė, el. p. j.dascioraite@gmail.com, tel. Nr. +370 601 84702

Lina Meilutė-Datkūnienė, el. p. lina.meilute@gmail.com, tel. Nr. +370 616 03936

Laura Viduolytė-Puplienė, el. p. vilauna@inbox.lt, tel. Nr. +370 618 15800