header-text

Nuspalvink Lietuvą

Projektas „Nuspalvink Lietuvą“ vykdomas jau penktus metus daugiau kaip 5 Lietuvos savivaldybėse. Projektą įgyvendina Lietuvos skautijos savanoriai. 

Tęstinis projektas suteikia jaunam žmogui unikalią galimybę pasakoti kas yra pilietiškumas ir kodėl yra svarbu jį puoselėtiskatina žmones savo darbais kurti bendruomenės gerovę. Šis projektas jaunam žmogui suteikia galimybę mokytis, o tai yra labai svarbu, nes su tuo tiesiogiai susijusi bendruomenės gerovė ir sėkmė. Kasmet pasirenkame 35 sunkiai besiverčiančias šeimas arba senolius, kurie gyvena mediniuose namuoseir atliekame namo renovaciją  nudažome namą taip kurdami teigiamą įvaizdį bendruomenei, skatindami savanorystę ir kartų bendravimą. 

Projekto aktualumas skatina vis daugiau bendruomenės narių prisidėti prie savanorystės idėjų populiarinimo ir teigiamo įvaizdžio formavimo. Pastebėjome, kad 4 metus sėkmingai įgyvendinus projektą bendruomenėse atsirado didesnis noras rūpintis savo aplinka, pastebėti aplink gyvenančias sunkiai besiverčiančias šeimas, pagyvenusius kaimynus, kuriems reikalinga pagalbos ranka. Bendruomenės, kuriose jau įvyko projektas, aktyviai jungiasi prie kitų siūlomų akcijų, vykdo savo aplinkos tvarkymą. 

Vykdomas projektas taip pat skatina bendruomenės jaunimą aktyviau jungtis į skautiško judėjimo veiklas, kur gali save realizuoti per savanorystę, ugdytis ir įgyti socialinių kompetencijų.

 

 


Savivaldybės, kuriose veikia iniciatyva:
Visa Lietuva

Kontaktai norintiems prisijungti prie iniciatyvos:

skautai.renginiai@gmail.com, info@skautai.lt