header-text

„Nemuno kelias“ – Kauno m. Žemųjų Šančių bendruomenės susitelkimo simbolis

2019 m. balandžio mėn. Žemųjų Šančių gyventojai buvo supažindinti su miesto savivaldos ketinimu tiesti dvijuostę gatvę palei rekreacinę Nemuno pakrantę. Šiam projektui nepritarė didelė dauguma vietos (ir ne tik) gyventojų. Per trumpą laiką gyventojų iniciatyva buvo surinkta virš 6000 parašų, kurie pasisakė prieš gatvės tiesimą šioje zonoje, nes jis prieštarauja darnaus miesto vystymosi planui. 

 

Balanžio 27 d. tūkstantinė minia su Ž. Šančių bendruomenės pirmininke Vita Geluniene priešakyje susitelkė, susikibo rankomis taip išreikšdama savo valią prieš gatvės tiesimą. Kadangi susikibo, simboliškai prisiminus „Baltijos kelią“ kilo „Nemuno kelio“ pavadinimo idėja. Šis įvykis tapo atskaitos tašku tolimesniam bendruomenės aktyvumui: eitynėms už demokratiją, viešam bendruomenių deklaracijos pasirašymui, susivienijusių bendruomenių plaukimas baidarėmis „Nemunas vienija“. Kiekvienas aktyvus bendruomenės judėjimas buvo lydimas ir žiniasklaidos susidomėjimo. Ž. Šančių bendruomenei įteiktas LR Aplinkos ministerijos apdovanojimas už geriausią metų urbanistikos kūrinį: už susitelkimą ir aktyvius veiksmus ginant Šančių rajono vietos dvasią (genius loci), išsaugant šio rajono tapatybę ir unikalumą ateities kartoms.

https://vimeo.com/334355094

 


Savivaldybės, kuriose veikia iniciatyva:
Kaunas

Kontaktai norintiems prisijungti prie iniciatyvos:

Mums labai svarbus jūsų palaikymas! Lai tai bus įkvepiantis žodis ar galimybė prisidėti prie savanoriškos veiklos – visa mus stiprina!

sanciubendruomene@gmail.com, tel. Nr. +370 676 04604, FB – Nemuno kelias