header-text

Kalėdų dvasia aplanko visus

Bendruomenė „Jonažolių kaimas“ jau eilę metų švenčia Kalėdas ir kitas didžiąsias šventes. Tradicija tapo kasmetinės bendruomenės Kalėdų eglės statymas ir puošimas, įžiebimo šventė, Kalėdų senio paštas, o taip pat ir paties Kalėdų senio pasirodymas. Šventės metu neapsieinama be karštos arbatos ir bandelių, muzikos ir kaimynų choro, staigmenų ir linksmybių mažiesiems gyventojams. Taip pat organizuojamos kalėdinių vainikų ir žaisliukų, dekoracijų kūrimo dirbtuvės bei pamokėlės. 

 

Bendruomenei itin svarbu, kad visi ne tik švenčių metu, bet ir kasdieną jaustųsi visaverčiais bendruomenės nariai. 2017 m. bendruomenė suorganizavo socialinę akciją „Už šviesią vaikystę!“, kurios metu už bendruomenės narių surinktas lėšas jų paties pastangomis buvo perdažytos ir suremontuotos šalia esančio bendrabučio laiptinės. Akciją vainikavo Kalėdų senio apsilankymas bendrabutyje ir dovanėlių įteikimas čia gyvenantiems vaikams. Ne todėl, kad jie būtų nelaukiami pagrindinėje šventėje, bet todėl, kad dažniausiai jų tėveliai į šventę nepalydi ir neatveda. Dažnai ir patys vaikai nedrįsta ateiti, nes mano, kad jiems tai nepriklauso, kad jie galbūt prastesni už kitus. 

 

Šios akcijos tikslas buvo parodyti ir pasakyti, kad visi vaikai nusipelno Kalėdų ir šviesios vaikystės! Bendruomenė išlaiko tradicijas ir kasmet po didžiosios šventės prie eglės Kalėdų senelis užsuka ir į bendrabutį, kur aplanko visus vaikus.


Savivaldybės, kuriose veikia iniciatyva:
Vilniaus m.

Kontaktai norintiems prisijungti prie iniciatyvos:

bendruomene@jonazoliukaimas.lt