header-text

Atsakingas šeimininkas – laimingas augintinis

Narsiečių rajone nutiko nemalonus įvykis, kai šeimininkas pasielgė neatsakingai ir neišlaikė savo didesnio augintinio, kuris smarkiai sužalojo kitą vedžiojamą mažą šunelį. Mažojo šunelio būkle domėjomės ir laukėme, kada galėsime ramiau atsipūsti. Buvo daug džiaugsmo sužinojus, kad nelaimėlis pagijo, šeimininkai ir vėl laimingi. Taip pat labai džiaugiamės, kad didesnio šunelio šeimininkai suprato savo klaidą ir nukentėjusių šeimininkų atsiprašė. Ši istorija privertė pažiūrėti plačiau, taip gimė iniciatyva „Atsakingas šeimininkas – laimingas augintinis“.

 

Asociacija „Narsiečių bendruomenė“ 2020 m. birželio 1 d., kai minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, sukvietė Narsiečių gyventojus ir vaikus į iniciatyvą „Atsakingas šeimininkas – laimingas augintinis“. Augant kvartalui jame kuriasi ne tik daugiau gyventojų, bet ir augintinių. Labai svarbu, kad augintiniai (iniciatyvoje didžiausias dėmesys buvo skiriamas šunims) būtų laikomi ir prižiūrimi atsakingai, nekeltų pavojaus sau ir kitiems, o vaikai žinotų, kaip elgtis su savu ar kaimyno augintiniu. Iniciatyva sulaukė gausaus būrio keturkojų ir jų šeimininkų. Susirinkę gyventojai tikino, kad vaikams labai svarbu gyvūnus pažinti ir mokėti su jais elgtis. Dar kartą dėkojame savo draugams „Real Dog“ ir Narsiečių gyventojams, kurie palaikė mūsų iniciatyvą!

 

Kaip plėtojome iniciatyvą? Susisiekėme su VŠĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, platinome gyventojams lankstinukus, kuriuose skleidžiama žinutė, kad Lietuvoje vis daugiau įmonių atveria duris keturkojams. Ši akcija turi savo lipduką, kuris skleidžia žinią, kad atitinkama vieta yra draugiška gyvūnams. Toks lipdukas atsirado ir mūsų rajone, kuris buvo su pasididžiavimo užklijuotas ant mūsų visų mylimo Knygų namelio.

 

Ką planuojame toliau? Birželio 10 d. vykstame į šalia įsikūrusią gyvūnų prieglaudą „Nojus“. 

Užmegsime draugystę, pasirašysime bendradarbiavimo sutartį. Tikslas – skatinti savanorystę, prisidėti prie gyvūnų gerovės.


Savivaldybės, kuriose veikia iniciatyva:
Kaunas

Kontaktai norintiems prisijungti prie iniciatyvos:

El. paštas: info@narsieciubendruomene.lt

Tel. 8 37 248 878